Naponta két-három ember kér létszám felettiként éjszakára helyet a hajléktalan szállón

2014. január 31. péntek 20:06

Mohácson több mint két évtizede működik a hajléktalan szálló és nappali melegedő. Az intézményt a hidegebbre fordult időjárás miatt az utóbbi napokban az átlagosnál többen keresik föl.

A Mohács-Kölked Református Társegyházközség működtette létesítmény hivatalosan 19 főnek tud éjszakára szállást biztosítani, míg a nappali melegedőt az év nagyobb részében napi 35-40 ember keresi föl. Wébel Zsolt lelkésztől, az intézmény vezetőjétől kapott információink szerint az elmúlt hét vége óta esténként rendszeresen két-három pótágyat helyeznek el, hogy a hozzájuk bekéretőzőket is el tudják helyezni.

Wébel Zsolt megjegyezte, éjszakára az ideiglenes elhelyezést elsősorban nem azok a mohácsi emberek kérik, akik hajléktalanok, hanem azok, akik nem tudják kellően befűteni az otthonukat. A nappali melegedőben ezekben a napokban a szokásosnál többen fordulnak meg. A többsége fürdik, mos, míg mások kimondottan melegedni térnek be. Egy-egy szelet zsíros kenyeret, forró teát mindenkinek tudnak adni. Aránylag gyakran kap az intézmény adományként főtt ételt is: vendéglátósok gondolnak rájuk rendszeresen, de céges összejövetelek alkalmával is a felesleget eljuttatják hozzájuk.

B. M.