Mohácson a szerb önkormányzat farsangi süteményversenyt rendezett idén is
2014. február 22. szombat 10:59

A város nemzetiségi lakossága közül legkisebb lélekszámú a szerbeké, de ha programot hirdetnek, soha nincsenek kevesen. Amúgy természetes is a részükről, hogy a rendezvényeik rendszeres résztvevői horvátok, svábok és magyarok egyaránt.
A napokban a szerb önkormányzat és a Mohácsi Szerbek Olvasókörének Egyesülete közös szervezésében sorrendben a tizenkettedik süteményversenyt tartották. A farsang idején hagyományossá vált eseményen ezúttal az előző évekhez képest kevesebben vettek részt: míg korábban legkevesebb negyven édes- és sós finomságot kellett a szakavatott zsűrinek végigkóstolva rangsorolni a nevezők produktumát, idén az „influenza-szerű megbetegedés" távoltartott több elismerten kiváló süteménykészítőt.
Azért ha számszerűen szerényebb is lett a felhozatal, azt messze felülmúlta a kínálat minősége. Tizenöten sütöttek tizennyolc félét és az értékelés szerint tizenhat sütemény kapott arany minősítést. Ráadásul nemcsak azért nemzetközi ez a verseny, mert beneveznek mohácsi horvátok, németek és magyarok, de idén újra elhozták horvátországi barátaik is a remekeiket. A tetszetős és finom sütemények sorában a tortákon, zserbókon, habos-krémes-csokoládés aprósüteményeken, peke-kifliken kívül volt aki baklavát, a tradicionális balkáni finomságot, és különböző lepényeket is sütött.
Akiknek a süteménykészítő tudományát a zsűri is elismerte, az alábbiak voltak: Valterné Paula, Sztepanovné Zorica, Lovákné Ili, Pecsuváczné Mári, Tomin Márta, Gorjanáczné Ildi, Bugarszki Zorka, Deszancsicsné Zlata, Martines Joli, Sztepanov Rade, Oroszné Ági, Mihájljevics Misi és Horvátországból Szénity Szofia, Bojana Alaica, Nagy Cvija.
A szerb ortodox templom tövében lévő klubhelyiségben egymás süteményének kóstolgatása közben már a márciusi borverseny szervezését is megkezdték, amelyre természetesen a város minden szőlősgazdája 2013. évi szüretelésű borát várják és szívesen fogadják.
Képünkön: a szerb klubhelyiségben a sütemények mustrája zsűrizés előtt.
B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szombattól ismét szabad a tánc:...
- A brutális hőség miatt piros...
- Elmarad a vasárnapra hirdetett túra a...
- Robogóval esett el egy férfi...
- Több mint egy éve fogott össze Mohács...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Kiválasztották a kivitelezőt,...
- Tragédia történt Baranyában: autóval...
- Aki úszni tanította Mohácsot: Éva...
- Lesodródott az útról,...