Mohács: megoldódott a „Jó úton jár!”-táblák rejtélye: a jelzések idegenforgalmi célokat szolgálnak
2013. november 24. vasárnap 17:54

Napok óta láthatjuk a belvárosban számos helyen azokat a többnyire díszburkolatba süllyesztett kőlapokat, amelyeken eltérő színű feliratok tudatják velünk, hogy „Jó úton járunk", s mindezt egy-egy színes nyíl is megerősíti.
Sokan valamiféle reklámfogásra gyanakodtak, hogy biztosan valamelyik bolt, étterem vagy szolgáltató hívja így fel magára a figyelmet, s csalogatja magához a potenciális vevőket, ügyfeleket. Nemrég azonban kiderült: egészen másról van szó, a jelzések idegenforgalmi célokat szolgálnak.
- A szóban forgó útbaigazítók elhelyezésére a Mohácsi Városszépítő és Városvédő Egyesület Turisztikai Desztináció Menedzsmentje pályázott sikerrel - tudatta hírportálunkkal M. Bugarszki Norbert, az egyesület elnöke. - E jelzések két sétautat jelölnek ki az ideérkező turistáknak, kirándulóknak, ezért is eltérő a színük.
Ezen, különböző hosszúságú útvonalakra a főbb látnivalóinkat igyekeztünk felfűzni: az egyik ilyen a Széchenyi térről indul, érinti a Busóudvart, Lakatos László fazekas népi iparművész bemutatóműhelyét, a szerb templomot, a Kanizsai Dorottya Múzeumot, az Iparosházat, a Duna-parti sétányt, a Millenniumi emlékművet, majd a belváros felé visszakanyarodva a Szabadság utcán a Duna Irodaházban lévő turisztikai kirendeltséget, s így ér vissza a központba.
A másik ilyen körséta startja szintén a főtér, az ottani várostérkép: ezen út mentén elsősorban szobrok, köztéri alkotások követik egymást. Pár méterre odébb a három hajdú alakját veheti elsőként szemügyre az érdeklődő, majd a Bensheim tér következik a Busószoborral.
Rövid gyaloglás után, a Deák téren Kodály, Bartók, Radnóti és a Vizek királya és királynője szobrát, a hortobágyi kitelepítettek emlékművét és a Hősi emlékművet tekinthetik meg az érdeklődők, akiket innen a Bakács utca felé irányítanak az erre szolgáló útburkolati jelzések.
Itt szintén egy busószobor hívja fel magára a figyelmet, a közelben Élő József busómaszkfaragó műhelye szintén várja e gyaloglás résztvevőit, akik a nekik szóló jelzéseket követve a Kazinczy utcán sétálhatnak vissza, s a Busóudvarban fejezhetik be útjukat.
Megtudtuk még: e sétautakhoz kapcsolódóan hamarosan külön szórólap, kis útikalauz is készül, amely az egyes útvonalak mentén fellelhető, egyéb értékekre, közte például az itteni építészeti sajátosságokra, a sokacok, szerbek lakta városrész egyedi beépítettségére, a közökre hívja fel a figyelmet - mindez nekünk, itt élőknek természetes, s nem számít látnivalónak, de egy ideérkező magyar vagy külföldi vendégnek érdekes és teljességgel egyedi színfolt lehet.
Képünkön: turisztikai, s nem kereskedelmi, üzleti céllal bukkantak fel a városban e speciális útjelzések.
Ádám Miklós
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Oszlopot döntött egy autós...
- Világversenyeken is több alkalommal...
- Képtelen volt belenyugodni a...
- Órákon át küzdöttek éjjel a lángokkal...
- Orbán Viktor: minden uniós országban...
- Már tudjuk, kik voltak a pécsi hősök...
- Busszal szállítják az utasokat a...
- Hárman sérültek meg a 6-os pécsi...
- Különleges tárlattal, koncerttel,...
- Súlyos balesettel indult a nap,...