Mohács is igyekszik segíteni a földrengés sújtotta Törökországot és Szíriát
2023. március 03. péntek 14:04

Csaknem egy hónapja érte hatalmas természet csapás Törökországot és Szíriát, földrengésbe tízezre vesztek oda, rengetegen váltak hajléktalanná. A képviselő-testület legutóbbi ülésén Pávkovics Gábor, Mohács polgármestere javaslatára úgy döntöttek, a város is csatlakozik a segíteni szándékozókhoz, közölte az önkormányzat.
- Hazánk, együttérezve e természeti csapást elszenvedő államokkal, változatos formában, számos módon segíti az első pillanattól a mentést, a károk enyhítését - jegyezte meg Pávkovics Gábor az ülésen, majd hozzátette, ebből a sorból természetesen az önkormányzat sem akar kimaradni.
A polgármester úgy vélte, a segítségnyújtás akkor lehet a leghatékonyabb, ha valamelyik segélyszervezeten keresztül igyekszünk támogatást eljuttatni a katasztrófa által érintett területekre. Hiszen - fejtette ki -, friss információk, helyismeret birtokában az ilyen karitatív szerveződések tudják leginkább, hol, milyen adományra, eszközre vagy éppen élelemre van szükség arrafelé. Ezért az javasolta, hogy önkormányzatunk a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Mohácsi Csoportja közreműködésével 500.000 forinttal támogassa a két, földrengés sújtotta országot.
Javaslatát egyhangúlag szavazta meg Mohács képviselő-testülete.
Forrás: Mohács Önkormányzata
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Vitézy: a mohácsi hidat befejezik, a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Kisteherautóval ütközött egy...

