Mohács életében 2026 különleges esztendő lesz - Pávkovics Gábor újévi köszöntője
2026. január 02. péntek 09:58

Az év vége és az új év kezdete hagyományosan a számvetés ideje. Fontos kötelességem, hogy városvezetőként összegezzem a 2025-ös esztendőben közösen elért eredményeinket és kitekintést adjak az előttünk álló évre, írta Facebook-oldalán újévi köszöntőjében Pávkovics Gábor, Mohács polgármestere.
"Mohács szemmel láthatóan fejlődik. Ezt nem csak a máshonnan hozzánk érkezők jegyzik meg elismerően, de bízom benne, hogy Önök is érzékelik. Mozgalmas éven vagyunk túl.
A lendületet nagy mértékben az Építési és Közlekedési Minisztérium Mohácson megrendezett, kihelyezett plenáris ülése adta meg, illetve tartotta fenn. Az akkor született elvi döntések azóta már gyakorlati értéket is képviselnek.
Kiváló ütemben halad egy régi álom megvalósulása, a 2x2 sávos Duna-híd építése. A gigantikus beruházás elkészültéig azonban szükséges a zavartalan kompközlekedés biztosítása, ami városunkra a közelmúltig tetemes anyagi terhet rótt.
A szaktárca állta a szavát, így az állam által átvállalt finanszírozás mintegy 300 millió forint helyben maradó pénzt jelent Mohácsnak.
Miközben 2026-ban folytatódik a hídprojekt, befejeződik a 2x2 sávos út városi szakaszának kivitelezése.
Örömmel számolhatok be arról is, hogy az infrastrukturális és logisztikai fejlesztéseket tapasztalva kiemelt érdeklődés övezi ipari parkunkat, okkal számíthatunk ott új befektetők megjelenésére.
A megkereséseket ugyanakkor a kellő körültekintéssel fogadjuk, hogy semmiképpen se az évek, évtizedek óta prosperáló helyi vállalkozásoknak teremtsünk konkurenciát, adott esetben lehetetlen helyzetbe hozva őket.
A Mohács500 emlékévhez kapcsolódóan zajlottak, zajlanak a tervezések, a közbeszerzések, a kivitelező kiválasztások, vagy éppen a munkaterület átadások, illetve megkezdődtek egyes építkezések.
Az emlékév méltóvá tételét előirányzó kulturális események már januárban útjukra indulnak, majd 2026. augusztus 29-én csúcsosodnak ki.
Annak érdekében, hogy minél szélesebb kör vallhassa tevőlegesen magáénak az emlékévet, megjelent a civil szervezeteknek, egyesületeknek szóló pályázati kiírás, melyet most is ajánlok a kreatívan gondolkodó alkotók, bejegyzett közösségek figyelmébe.
A 2026-os év városunk életében tehát különleges év lesz, mely nem csupán a megszokott kihívásokat tartogatja számunkra. Kiszámítható intézményi működésünk és gyarapodásunk alappillére a fegyelmezett gazdálkodás, a stabil költségvetés, amit - ahogyan már hosszú évek óta, úgy 2025-ben is - maximálisan szem előtt tartottak intézményvezetőink és munkatársaink. Köszönet nekik ezért.
Bízom abban, hogy egy év múlva ilyenkor további beruházások szakszerű megvalósulásáról, egy sikeresen lebonyolított Mohács500 emlékévről és kiegyensúlyozott működőképességünkről számolhatok be városunk lakosainak.
Talán nem csak vágy marad a lassan négy éve húzódó orosz-ukrán háborút lezáró békekötés.
Szeretnék abbéli reményemnek is hangot adni, hogy az áprilisi országgyűlési választásokat követően egy hazánk érdekeit következetesen és hitelesen képviselő, a magyar emberek anyagi, társadalmi és fizikai biztonságát garantáló kormány fog megalakulni.
A 2026-os évben is kérem minden mohácsi bizalmát és közreműködését a város fejlődési pályán tartásához, szeretett, közös Mohácsunk megőrzéséhez magunk és az utánunk érkező generációk számára.
Boldog új esztendőt kívánok", írta köszöntőjében Pávkovics Gábor.
EQM - Fotó: Pávkovics Gábor/Facebook
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A valaha mért legalacsonyabbhoz...
- Helyreállt a menetrend reggeltől a...
- Mohács életében 2026 különleges...
- Nem emelkednek idén a horgászokmányok...
- A kormány célja a bruttó egymilliós...
- Baranya történetének legnagyobb...
- Csaknem negyven részeg gyereket...
- Pécsre, Mohácsra, Villányba is...
- Eső, havaseső, hó, szél: ez vár ránk...
- A NAV nevével visszaélve támadnak...

