Minden harmadik árus beégett a busójáráson a revizoroknál
2023. február 21. kedd 08:47

Talán a baranyai adózókhoz könnyebben eljut a NAV megyei adótraffipax-üzenete arról, hogy a rendezvényt kiemelten ellenőrzik a hivatal munkatársai, talán a helyi adózók adótudatossága fokozottabb, mindenesetre idén is szinte csak más vármegyékből (Bács-Kiskun, Fejér, Pest, Jász-Nagykun-Szolnok) érkező árusok mulasztottak el nyugtát adni a próbavásárlásokkor a Mohácsi Busójáráson.
A NAV revizorai csütörtöktől vizsgálták a rendezvényen a nyugtaadási kötelezettség betartását, a foglalkoztatottak bejelentését és az áruk eredetét, de míg a „bemelegítő napokon" csak elvétve jegyzőkönyveztek egy-egy súlyosabb mulasztást, vasárnapra már kirajzolódott a hagyományos trend, a 33 ellenőrzött kereskedő és vendéglátó közül 11 semmilyen bizonylatot nem adott az értékesítéskor, de akadt két olyan árus is, akik adószám és közterületfoglalási engedély nélkül folytattak kereskedelmi tevékenységet.
A minden túlzás nélkül rendkívülinek mondható forgalmat bonyolító, bevételeltitkoláson ért kitelepülők akár több százezres bírságra is számíthatnak.
Forrás: NAV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Újabb elfogások: futószalagon...
- Enyhített a bíróság a zalai ál-Jézus...
- Késsel támadó dohánybolti rablót...
- Vontatóval ütközött egy autó a...
- A mohácsi gimi csapata nyert az...
- Szerdától 2, 3 millió ember számára...
- A házasság témájával folytatódnak az...
- Üveggel, husánggal, támadt egy páros...
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- Egyelőre nem nyitott ki a pécsi...

