Megint jöttek: Újmohácson is fogtak el migránsokat csütörtökön
2022. október 21. péntek 09:54

Több mint 850 illegális migráns próbált bejutni az országba csütörtökön, számolt be róla a police.hu.
Bács-Kiskun megyében a rendőrök 20 esetben összesen 57 határsértőt tartóztattak fel Hercegszántó, Városföld, Nagybaracska, Petőfiszállás, Bácsbokod, Újmohács, Kelebia és Baja közigazgatási területén.
Csongrád-Csanád megyében a járőrök 32 esetben összesen 566 határsértőt tartóztattak fel Ásotthalom, Mórahalom, Közvegy, Ruzsa, Magyarcsanád, Öttömös, Szeged, Röszke és Szatymaz közigazgatási területén.
Győr-Moson-Sopron megyében 5 alkalommal, Röjtökmuzsajnál és Győrben 25; Nógrád megyében 1 ízben, Parassapusztán 1; Pest megyében 3 esetben, Inárcsnál és Gyál külterületén 18; Komárom-Esztergom megyében 1 alkalommal, Tatabányán 2; Fejér megyében 2 esetben, Sárbogárdon és Óbaroknál 5; Tolna megyében 2 esetben, Szekszárdon és Dunaföldváron 5; és Budapesten 9 alkalommal 15 fő határsértőt tartóztattak fel.
A feltartóztatott illegális migránsok ellenőrzésük során marokkói, palesztin, algériai, szír, iraki, tunéziai, afgán, indiai, pakisztáni és török állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni. A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Képünk illusztráció.
EQM
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

