Mázán falunapoztak a komlói rendőrök
2019. augusztus 07. szerda 11:46

A Komlói Rendőrkapitányság vasárnap Máza falunapjára kapott meghívást azzal a céllal, hogy a település legfiatalabbjai is bepillantást nyerhessenek a rendőrök mindennapi munkájába.
A rendőrök a legkisebbek számára horgászattal készültek, ahol nemcsak a horgásztudományukról kellett számot adniuk a kis horgászoknak, hanem a zsákmányhoz tartozó kérdésekre is helyesen kellett felelniük, a jó válaszért pedig ajándék járt.
A nagyobbaknak a rendőri munkával kapcsolatos kérdésekre kellett felelniük, majd megismerkedhettek a rendőrség napjainkban használatos járműveivel, miközben - a nosztalgia jegyében - különbségeket, újdonságokat kerestek a korábban használt gépjárművekhez képest.
A lelkesebbek nyomozókká is válhattak egy játékos feladat kapcsán, amelyben az elkövetőt személyleírás alapján kellett azonosítaniuk. A kerékpáros közlekedés szabályait illetően kérdéseket kaptak a bicikli kötelező felszereléseiről, valamint a szabályos és a biztonságos kerékpáros közlekedés ismérveiről.
Sokan elhozták a kerékpárjukat a meghirdetett gravírozásra, ahol a rendőrök a hiányzó felszerelések pótlására is felhívták a figyelmet, hangsúlyozva, hogy biztonságunk elsődleges záloga a szabályok betartása.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szerenádozó zenészeket büntetett a...
- Újraindul a Magvető Zsebkönyvtár...
- Orbitális fogása volt egy baranyai...
- Online kocsmakvízre hívják a baranyai...
- Nagyot változik az időjárás,...
- Széttette a lábát a szerb...
- Szekó Zsófia: nem vagyok, nem is...
- Kocsis Ferenc: „Mohácson születtem,...
- Helikopterrel, drónnal is keresték a...
- A megkérdezettek 70 százaléka...

