Lelőtte a szomszédja macskáját egy mohácsi férfi, megúszta felfüggesztett börtönnel
2019. január 08. kedd 10:46

A Mohácsi Járásbíróság a napokban megtartott előkészítő ülésen egy év, másfél évre felfüggesztett börtönre ítélt egy mohácsi férfit, aki lelőtte a szomszédja macskáját.
A tényállás szerint a férfi 2018. február 16. napján kora délután érkezett meg otthonába, amikor észlelte, hogy a házához tartozó kerítésen ül a szomszédja egyik macskája.
Ez a vádlottat zavarta, ezért háza szuterénjéből magához vette a légpuskáját, mellyel a macska mellkasának jobb oldalát meglőtte.
Ennek hatására az állat gazdája lakóhelyére szaladt, ahol végül a vádlott részéről őt ért indokolatlan bántalmazás következtében a lövést követő rövid időn belül elpusztult.
A lövés a macskánál rendkívüli fájdalomérzettel párosult, amely miatt néhány percig az állat különös szenvedésnek volt kitéve.
Az ítélet jogerős.
Képünk illusztráció.
Forrás: Pécsi Törvényszék - Fotó: Pixabay
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Mohácsi kisfiú, Mufics Máté nyerte a...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Megvan a nyertes, készülhetnek a...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Napról napra csökken a Duna...
- Kiterjedt kábítószer-kereskedő...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Elkészült, s már birtokba is vették a...
- Az időjárás sem szólhatott közbe -...