Külföldi és hazai fellépések egész sorát vállalta ezen a nyáron is a Zora Táncegyüttes

2014. július 14. hétfő 17:29

Külföldi és hazai fellépések egész sorát vállalta ezen a nyáron is a Zora Táncegyüttes

Alig értek haza Bosznia-Hercegovinából a mohácsi táncosok, lassan pakolják újra a népviseleteket, hogy Keszthelyen mutatkozzanak be a közönségnek, aztán a helyi, augusztusi nagyszabású Nemzetközi Néptánc Fesztiválig még a környékbeli településeken is tapsolhatnak nekik, majd szeptemberben újra egy horvátországi fellépésre indulnak.

Komoly áldozatot vállalnak a tánccsoport tagjai azért, hogy Mohács jó hírét vigyék szerte az országban és a határainkon túl is. Azon kívül, hogy időt szakítanak a rendszeres próbákra, nem kevés munkával jár a különböző produkciókhoz illő népviseletek rendben tartása, míg főleg a külföldi utak az anyagi hozzájárulásuk nélkül nem is jöhetnének létre.

Darazsacz Istávn, a Zora Táncegyüttes vezetője általában a gondokról nem tesz említést, a fellépésekről annál szívesebben tájékoztat. Most például örömmel újságolta, hogy fergeteges sikert arattak Bosznia-Hercegovinában a Siroki Brijegben rendezett fesztiválon, ahol tíz együttes között meghívottként horvát tánccsokrukkal hódították meg a közönséget. Az ottani táncosok a fellépésüket 2015-ben Mohácson viszonozzák.

- Július 19-én Keszthelyre utazunk, ahol felkérést kaptunk a rendezvénysorozatuk keretében egyórás műsor előadására. A negyvenöt fős csoportunk horvát és makedón táncokkal készül, de már próbálunk a mohácsi fesztiválra is. Szeptemberben a horvátországi Brács-szigeten várnak bennünket, egy ezerfős fesztivál résztvevői lehetünk - sorolta a közeli időszakok jelentősebb fellépéseiket Darazsacz István.

Képünkön: a Zora táncosai Bosznia-Hercegovinában.

B. M.