Kávé- és édességautamaták üzemeltetőit büntették
2023. szeptember 22. péntek 09:02

Az élelmiszer-értékesítést kezelőszemélyzet nélkül végző automaták szabályos működtetésének ellenőrzése kiemelt fontosságú. Az elmúlt időszakban két olyan eset is akadt Baranyában, amikor az automata működtetése több szempontból sem felelt meg a szabályoknak.
Az egyik vállalkozó kávéautomatákat üzemeltetett két városban, azonban egyiket sem regisztrálta, és az AFE-egységek egyedi azonosítószámot sem tüntette fel a gépeken.
A többszörös mulasztás miatt 450 ezer forint mulasztási bírságot kell fizetnie.
A másik szabálysértő a testvérétől kapott édességautomatát üzemeltette adószám hiányában és regisztráció nélkül.
Erről a berendezésről is hiányzott a regisztrációs szám, valamint az AFE AP szám is. Az adózónak a mulasztások miatt 200 ezer forint bírságot kell fizetnie.
Forrás: NAV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...

