Ismét szakvezetéssel járhatjuk be a Pintér-kertet
2025. augusztus 31. vasárnap 10:44

Az Arborétum névadója az alapító Pintér János (1879-1933) pécsi banktisztviselő, aki a népszerű kirándulóhely, a Tettye közvetlen szomszédságában álló villaépülete környezetében az 1920-as évek közepén fogott a növénytelepítési munkálatokba. Szentimentális tájképi kertet hozott létre, amelyben a főként örökzöld növények mellett mesterséges várrom, fa pavilon, két vízmedence, valamint több szobor is megtalálható.
A résztvevők szakvezető kalauzolásával betekintést nyerhetnek a közel száz éves múltra visszatekintő gyűjteményes kertben megtalálható különleges örökzöldek, gyümölcsfák, díszfák világába.
A program részét képezi a kert középső részén elhelyezkedő Mecsek Kiállítás megtekintése is, melyben a résztvevők egy audiovizuális installáció segítségével átfogó képet kaphatnak a Mecsek természeti és kultúrtörténeti értékeiről, valamint a legfontosabb kirándulási célpontokról.
Forrás: DDNP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A dobogón végeztek a baranyai...
- Súlyos baleset miatt lezárták...
- Napsütéssel indul a kedd, aztán...
- Éljetek, szeressetek, álmodjatok,...
- A Baranyában fészkelő fekete...
- Arculatot váltott a Pécsi...
- Megkezdte a posta az...
- Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az...
- Még néhány nap, s megkezdődik Mohács...
- Sok ezer ember előtt adták át...