Hideg, téli idő várható a héten, hóval, széllel, kemény mínuszokkal
2017. december 18. hétfő 09:33

A leghidegebb órákban mínusz 10 Celsius-fok körüli értékek is lehetnek, s a maximumok is fagypont körül alakulnak. Többször várható havazás is, szenteste napján inkább napsütéses idő várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Kedden többfelé több órára kisüt a nap. A leghidegebb órákban mínusz 10 és mínusz 4 fok között alakul a hőmérséklet, az Északi-középhegység völgyeiben kissé hidegebb is lehet. A nappali maximumok 0-3 fok között alakulnak.
Szerdán napközben a Dunától keletre növekszik a felhőzet, arrafelé délután, este hószállingózás, gyenge havazás előfordulhat. A minimumok jellemzően mínusz 10 és mínusz 4 fok között, az Északi-középhegység völgyeiben kissé ez alatt alakulhatnak. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 3 fok között valószínű.
Csütörtökön délelőtt az Alföldön lehet némi napsütés. Emellett több helyen valószínű csapadék, a Dunántúlon hó, havas eső, eső, másutt havazás várható. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és mínusz 2, a legmagasabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul.
Péntekre virradó éjszaka még a Tiszántúlon valószínű hóesés, délután a Dunántúlon fordulhat elő havas eső, havazás. Többfelé megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 3 fok között, napközben 0 és plusz 6 fok között alakul a hőmérséklet.
Szombaton legfeljebb rövid időre süthet ki a nap. Több helyen valószínű havazás, a szél is erős, olykor viharos lehet. A minimumhőmérséklet mínusz 2 és plusz 3, a maximumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 fok között várható.
Vasárnap, szenteste napján legfeljebb futó hózápor lehet, és sok sokfelé erős lesz a szél. Emellett viszont több órára a nap is kisüt. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és 0, a legmagasabb 0 és plusz 4 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Forrás: MTI - Fotó: Pixabay
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ónos eső veszélye miatt adtak ki...
- Hajózási korlátozásokat vezettek be a...
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...
- Teherkocsival ütközött egy autó...
- Kedden jön az enyhülés, előtte még...
- Dr. Tóth Tivadar: mindenkinek saját...
- Több mint egymillió hektárnyi...
- Nézőpont Intézet: egyre valószínűbb a...
- Orbán Viktor: lezárult a liberális...
- Lebukott a véméndi férfi, aki 130 tő...

