Heten sérültek meg egy hét alatt a megye útjain
2021. január 12. kedd 18:15

Baranya megye közútjain az elmúlt héten összesen heten sérültek meg közúti közlekedési balesetben.
Megyénkben az elmúlt héten az előző év hasonló időszakához képest egyel csökkent a sérüléses balesetek száma, összesen 41 közlekedési baleset történt, amelyből hét személyi sérüléssel járt.
A személyi sérüléses balesetek két esetben súlyos, öt esetben könnyű sérüléssel végződtek. Ezek során összesen heten sérültek meg. Ittasság gyanúja az elmúlt héten egy alkalommal merült fel.
Az elmúlt héten az elsőbbség meg nem adása volt a legfőbb baleseti ok, második helyen a gyorshajtás szerepelt.
Az elsőbbség meg nem adása miatt történt baleseteknél jellemző, hogy a közlekedők nem veszik figyelembe a jelzőtáblák jelzéseit és nem állnak meg, illetve nem biztosítanak elsőbbséget a keresztirányból érkező járművek részére.
Forrás: BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ragadozók tízezreit telepítették a...
- Kilencszázezren utaznak ország- és...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Vasárnapig tart a csodás nyár a...
- Így ünnepelték Mohácson az elmúlt...
- A játszótereket ellenőrzi a...
- A jövőben tilos energiaitalt eladni...
- Több mint egymillió magyar nőnek...
- Több mint hatvanezren neveztek be az...
- Apáink útján - A nagy érdeklődésre...