Hét méter alatt tetőzött a Duna pénteken Mohácsnál, gyors apadás kezdődött
2015. január 16. péntek 13:50
Az előre jelzettnek megfelelően hét méteres vízállás alatt tetőzött pénteken a Duna Mohácsnál. A következő napokban gyors apadás kezdődik, egy hét alatt két méterrel csökken a folyó vízszintje.
Pénteken reggel 659 centiméterrel tetőzött a Duna Mohácsnál. A folyó vízgyűjtő területein a múlt héten esett sok eső, valamint a hóolvadás miatt elindult árhullám néhány nap alatt a magyarországi folyószakaszokon is végigvonult, szerencsére sehol nem okozott gondot, legfeljebb csak az elsőfokú árvízvédelmi készültség elrendelésére volt szükség egyes területeken.
Mohácsnál még erre sem. A Duna városuknál szinte pontosan az előre jelzettnek megfelelő szinttel, hét méter alatt tetőzött. (700 centiméteres vízállásnál rendelik el a készültséget.)
Az áradás hatására a hullámtér alacsonyabban fekvő területeit elöntötte a folyó, s egyes szakaszokon a víz megjelent a töltésláb mellett. A vízügyi igazgatóság munkatársai az
árhullám érkezése előtt ellenőrizték az árvízvédelmi töltést keresztező műtárgyakat,
s ahol szükséges volt, gondoskodtak megfelelő elzárásukról.
A víznek nincsen utánpótlása, így gyors apadás várható a következő napokban. A jövő keddig szóló előrejelzés alapján a péntekihez képest több mint két méterrel csökken akkorra a vízszint.
B. E.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Rendkívüli testületi ülésen döntenek...
- Vár ránk a nyár, egy szál bikini is...
- Orbán Viktor: a háborút Oroszország...
- Kommandósok csaptak le az illegális...
- Maradj rajta: Mohácson szombaton...
- Felgyújtotta az ország ikonikus...
- Az átlagosnál gyengébb szilvatermés...
- Egy hónapon át Kelenföld lesz a pécsi...
- Továbbra is a Duna hullámsírjában...
- Mutatjuk, merre járnak a NAV baranyai...