Folytatódhat a belvízrendezés, és megújul a komp
2013. február 20. szerda 18:04

Eredményesen pályázott az önkormányzat az Új Széchenyi Terv keretében a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácsa által kiírt támogatásra, így folytatódhat a város mélyfekvésű területeinek vízrendezése.
A 357 milliós összköltségű beruházáshoz 339 milliós forrást ítéltek oda, s ehhez a képviselő-testület döntése értelmében 18 milliós önrészt biztosít az önkormányzat.
A projekt keretében a belvízelvezető rendszerek, árkok rendezésében érintett területek a Baross udvar, a Felső Dunasor-, a Bajcsy Zsilinszky-, a Felszabadulás-, az Ady Endre-, a Rózsa-, a Kölkedi-, a Bem-, a Török-, az Árpád-, a Zrínyi-, a Halász-, a Molnár-, a Bocskai-, a Batthyány-, a Sirály-, a Garay-, a Farkas-, a Rét- és a Hunyadi utcák azokon a szakaszokon, ahol a munkálatok elvégzése indokolt. A kivitelezés a tervek szerint tavasszal kezdődhet.
A Sziget komphajó felújítására benyújtott pályázatra 5,4 milliós vissza nem térítendő támogatást kapott az önkormányzat a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Közlekedési Infrastruktúra Főosztályától. A vízi jármű valamivel több mint 14 milliós költségű rendbetételéhez így 8,6 milliós önrészt kell biztosítani, amit a testület határozata szerint az üzemeltető, a Mohácsi Városgazdálkodási és Révhajózási Kft. finanszíroz.
B. M. - Fotó: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Magyar Péter megnevezte kormánya hét...
- Hatalmas károkat okoztak a...
- Záporokra, zivatarokra is...
- Ha tűzoltónak állna Baranyában, itt...
- Ön is kaphat hamarosan egy szép...
- Szerdán és csütörtökön hajnalban...
- Ellátási zavarokra figyelmeztet a...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Rózsahegyi Áron: soha nem mondtam,...
- Órákon át tartó áramszünetekre...

