Fellépések, táborok: mozgalmas az idei nyár a Pándy Kálmán Otthon lakói részére
2014. augusztus 09. szombat 17:39

Komoly logisztikát igényel a Mohács-Kölked Református Társegyházközség fenntartásában működő Pándy Kálmán Otthon vezetésére részére az intézmény lakói utaztatásának megszervezése, hiszen egész nyáron szereplések, sportversenyek, táborok egész sora váltogatja egymást.
- A fogyatékkal élő emberek és a pszichiátriai betegek régiós találkozójának idén újra a házigazdái voltunk. A Kossuth Filmszínházat a vendégeinkkel zsúfolásig megtöltött programmal nyitottuk a nyarat, s szinte attól kezdve folyamatosan hol a táncosok, a zenekari tagok, a színjátszóink, dalosaink, szavalóink vagy éppen a sportolóink vannak úton - mondta Kolutácz Györgyné, a Pándy Kálmán Otthon igazgatónője.
A programok sorából kiemelte a közelmúltban Veszprémben tartott nemzetközi és országos kulturális találkozót. A Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesülete szervezte eseményen a tánccsoportjuk, a dobzenekaruk és a színjátszóik léptek fel. A Fekete Péter című bohózatuk díszletét aztán innen máris Nagykanizsára vitték, itt a pszichiátriai betegek színjátszó találkozóján is nagy sikert aratva mutatkoztak be.
Mohács-, Csömör- és Balatonmária intézményeiben dolgozó szakemberek már évekkel ezelőtt plébek munkacsoportot hoztak létre. A drámapedagógia eszközével a rögtönzések színháza módszeréről Donáth Attila, aki külföldön szerzett tapasztalatokkal is gyarapította e témában az ismereteit, Mohácson tartott továbbképzést a munkacsoport tagjai részére.
Az augusztus első hetét a Pándy otthon lakóinak egy csoportja Balatonmárián töltötte, egy másik csoport Fonyódligeten kézműves táborba vett részt, ezen a héten pedig ugyanitt a drámatáborosok nyaralnak. Közben a németországi segítőik meghívására Herzogseemühlébe utaztak a sportolók, ahol bekapcsolódtak a focigála mérkőzéseibe, az ügyességi megmérettetésekbe, de versengtek az íjászok és a futók is.
A kerámia táborba ebben az évben is Kölkedre utaztatták a kézművességet kedvelőket, majd az igazán tetszetős mázas kerámiákkal, egyéb dísz- és ajándéktárgyakkal a majsi falunapra készülnek, ahol ezeket árusítani fogják, míg a focicsapatuk mérkőzést is játszik. Aztán már készülnek egy nagyszabású, pécsi bemutatkozásra.
- A Kodály Központban augusztus 16-án a Parafesztiválra a megye valamennyi, bármilyen fogyatékkal élő személye meghívást kapott. A délutáni kulturális program keretében a száznál több fellépő sorában ott lesznek a színjátszóink, a versmondóink, szerepel az énekkarunk, Leitz Csaba szólóénekes. Orsós Gábor és Nagy Gábor lakóink festményeit pedig a délelőtt nyíló kiállításon lehet látni - ismertette az igazgatónő a legközelebbi programot.
Képünkön: a dobzenekar tagjai és az énekesek gyakori fellépők.
B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas, letört faágat távolítottak...
- Tragédia történt Baranyában: autóval...
- Kitart a kánikula, majd' negyven fok...
- Kiválasztották a kivitelezőt,...
- Szombattól ismét szabad a tánc:...
- Kommandósok csaptak le az illegális...
- Árokba hajtott, s rommá tört egy autó...
- Frissen végzett rendőrök álltak...
- A nyár legszebb csillaghullását...
- Nyolc főből álló, baranyai, droggal...