Fecskék százezrei húzódtak be szeptemberben egy baranyai tó nádasaiba
2023. október 11. szerda 16:10

Idén a sumonyi halastavakat sikerült teljesen vízzel feltölteni. Ennek köszönhetően a kiterjedt nádasok ismét alkalmasnak bizonyultak a fecsketömegek befogadására, közölte a madártani egyesület baranyai csoportja.
A vonuló madarak ki is használták a kínálkozó lehetőséget. Szeptember első napjaitól kezdve folyamatosan nőtt a nádasba alkonyatkor behúzó fecskék mennyisége.
A hónap második harmadában esetenként már egymillióra becsülték a számukat.
A gyűrűzések során derült ki, hogy idén a költések nagyon jól sikerültek, mert öreg madár alig akadt.
Volt olyan fogási nap, amikor 30-40 fiatal madárra jutott egy-egy öreg. Ez némi reményt nyújt arra, hogy jövőre több fecske tér majd vissza, s talán tovább nő a költő párok száma.
Forrás: DDNP - Fotó: Schwarzkopf Ágnes
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...

