Ellopott egy kutat két férfi egy baranyai településről
2025. március 24. hétfő 12:04

Kutat lopott két férfi Szaván, de a gyors bejelentésnek köszönhetően hamar kútba esett a tervük.
Szava Község Önkormányzata nevében a polgármester tett bejelentést a rendőrségre március 19-én kora este arról, hogy ismeretlenek pár órával korábban elloptak egy Norton kutat a település szőlőhegyére vezető úton.
A csavarokat kiszedték, majd a kutat kitörték a helyéről, és egy kerti traktor utánfutójára pakolták azt, közel 100 ezer forint kárt okozva ezzel a sértettnek.
A rendőrök a gyors bejelentésnek köszönhetően egy órán belül azonosították a feltételezett elkövetőket, majd elfogták a két környékbeli férfit.
A nyomozók kihallgatták az 56 és 62 éves férfit, mindketten beismerő vallomást tettek. Azt is elmondták, az volt a tervük, hogy a kutat leadják egy fémhulladék-telephelyen. Lopás bűntette miatt nyomoz ellenük a Siklósi Rendőrkapitányság.
Kollégáink az egyik férfi lakóhelyén megtalálták, majd lefoglalták a kutat, és már vissza is adták a tulajdonosának.
Forrás: police.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Pécs határában, az...
- Drogdílerekre törték rá az ajtót...
- Ködös éj után napsütésre is...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Haltelepítés miatt horgászati...
- Százötven éve vigyázzák Mohács...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Részeg, jogsi nélkül vezető autóst...
- Drogos sofőr próbált elmenekülni a...
- Mohácsi Duna-híd: reagált a szaktárca...

