Elítéltek egy pécsi férfit, mert ittasan vezetett, erre ő...
2022. december 08. csütörtök 10:49

A Pécsi Járási Ügyészség ebben az évben már másodszor emelt vádat eltiltás alatti vezetés miatt egy férfi ellen, aki többszörösen végleges hatályú járművezetéstől eltiltás hatálya alatt vezetett.
A vádirat szerint a vádlott többször volt büntetve közlekedéssel kapcsolatos
bűncselekmények miatt, őt a bíróság az elmúlt öt évben négyszer tiltotta el véglegesen a
járművezetéstől.
Legutóbb 2022. október 13-án ítélték szabadságvesztésre ittas járművezetés és eltiltás
hatálya alatti vezetés miatt és őt ismét véglegesen eltiltották a járművezetéstől. A vádlott a szabadságvesztés megkezdésére 2023. január 13-ig halasztást kapott.
A férfi elítélése után, börtönbüntetésének megkezdése előtt, végleges hatályú
járművezetéstől eltiltás alatt ismét gépkocsit vezetett Pécsett, 2022. november 5-én.
A vádlott cselekménye járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntettének a megállapítására alkalmas.
Az ügyészség azt indítványozta a vádiratban, hogy a bíróság börtönre ítélje a
férfit és ismét végleges hatállyal tiltsa el a járművezetéstől.
Mivel a vádlott a bűncselekményt szabadságvesztésre ítélése után követte el úgy, hogy a
korábban kiszabott szabadságvesztést még nem hajtották végre, amennyiben őt a bíróság szabadságvesztésre ítéli, nem bocsátható feltételes szabadságra.
Forrás: Baranya Megyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...

