Éheztette, majd agyonverte a kutyáját egy komlói férfi
2023. július 04. kedd 08:54

A Komlói Járási Ügyészség állatkínzás bűntettével vádolja azt a fiatal férfit, aki hetekig nem etette dobermann kutyáját, majd egy deszkával agyonütötte.
A vádirat szerint a 20 éves vádlott telkén tartotta dobermann kutyáját. Az állat
táplálásáról 2023. február 15. és március 4. között nem megfelelően gondoskodott, majd
2023. március 4-én este egy deszkával kétszer fejbe verte az állatot, aminek
következtében a kutya elpusztult.
A kórosan sovány állat -megfelelő táplálék hiányában- a pusztulását megelőző napokban
nagy mennyiségű szemes takarmányt fogyasztott.
A kutya számára emészthetetlen táplálék néhány napon belül anyagforgalmi zavart okozott volna az állatnál, ami pusztulását eredményezte volna akkor is, ha a fejét nem érik ütések.
Az állat tartási és táplálási módja, éheztetése okozta kórosan sovány állapotát, ami
életveszélyt jelentett számára. A több hétig tartó éheztetéssel a vádlott a kutyának
különös szenvedést okozott.
A férfi cselekménye állatkínzás bűntettének megállapítására alkalmas. Büntetőjogi
felelősségéről a Komlói Járásbíróság fog dönteni.
Forrás: Baranya Vármegyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Vitézy: a mohácsi hidat befejezik, a...

