Dunafutás a busók földjén: gyermekeket is díjaztak a versenyen, öt csúcs is megdőlt - Videó!

2019. március 14. csütörtök 14:03

A napokban tartották a IV. FutaPécs Dunafutása a busók földjén elnevezésű eseményt, amelyre idén is körülbelül 400 ember érkezett, köztük gyerekek is versenyeztek.

A FutaPécs SE már negyedik éve rendezi meg Mohácson a FutaPécs Dunafutása a busók földjén elnevezésű sporteseményt, első versenyüket 2016-ban tartották. A versenyre, mint minden évben, most is több százan érkeztek, voltak köztük kisebbek, nagyobbak, s olyanok is, akik a szabad futást választották a versenyzés helyett.

A versenyzők a Mohácsi Uszodától indulva a Duna mellett futottak, s ugyanezen a pályán érkeztek vissza. Három távon volt lehetőségük megmérettetni magukat az indulóknak, de a kisebbeknek ovis futásra, azoknak, akik pedig nem versenyezni akartak, szabad futásra is volt lehetőségük.

A versenyen nagyon jó volt a hangulat, Papp F. Ferenc, a FutaPécs elnöke is nagyon örült, mivel tavaly az idő miatt el kellett halasztaniuk az eseményt. A versenyre egyébként nem csak az országból, hanem Németországból és Lengyelországból is érkeztek versenyzők.

Az alábbi videóban megtekinthetik a verseny egyes pillanatait:

Akik lemaradtak a versenyről, de szeretnék megmérettetni magukat hasonló programon, azoknak július 20-án lesz lehetőségük, ugyanis a Halfesztivál alkalmából is rendeznek futást a szervezők.