Dobogósok a mohácsi tűzoltók az ergométeres bajnokságon
2014. február 11. kedd 11:00
Immár hatodik alkalommal rendeztek országos ergométeres bajnokságot Szolnokon, ahol mohácsi tűzoltók is megmérettettek. A küzdés hősies, a helytállás tisztességes volt, nemcsak az izmok, hanem az evezőpad huzaljai is pattanásig feszültek - számol be Sólya Gábor tű. alezredes a Baranya Megyei Katasztrófavédelem honlapján.
Az írás közli, hogy a hagyomány szerint Szolnokon megrendezett versenyen a szlovák indulók arattak fölényes győzelmet. Az igazgatóság sportcsarnokában megtartott szombati verseny jó hangulatban, lelkes biztatás mellett zajlott.
Fontos a jó fizikai kondíció, hangsúlyozta Varga Béla tű. ezredes, igazgató az idei ergométeres bajnokság megnyitóján, Szolnokon. Az igazgató elmondta, a katasztrófavédelem minden egyes tagjának bizonyítania kell, hogy nem csak szellemileg, de fizikailag is megfelelő állapotban van ahhoz, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa munkájában.
Az ergométeres bajnokság a megszokott forgatókönyv szerint zajlott, egyéni és csapatversenyek során küzdöttek az indulók, volt aki az eredményért, volt a levegőért hajtott, mások magabiztos fölénnyel, látszólag könnyedén "eveztek" a célba, s megint mások, erejük végső tartalékait felélve, úgy zuhantak ki a padból, vérpirosan, de teljesítve a távot.
A táv pedig nem volt kevés, egyéniben kétezer, csapatban négyezer métert kellett megtenni vagy inkább lehúzni. A nőknek (mert női csapat is indult) ennek a felét kellett teljesíteniük.
A versenyen Baranya megyét a Mohácsi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság tűzoltói egy négyfős csapattal képviselték. A mohácsi csapat 4000 méteren (8X500méteres váltóban) a III. helyezést érte el, a Cselinácz István tű. zászlós, Berényi Imre tű. törzsőrmester, Szekó Szabolcs tű. törzsőrmester és Kiss Gergely tű. őrmester összeállításban.
A mohácsi csapatból Cselinácz István tűzoltó zászlós a 35 év feletti kategóriában 1000 méteres távon a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szombattól ismét szabad a tánc:...
- A brutális hőség miatt piros...
- Elmarad a vasárnapra hirdetett túra a...
- Robogóval esett el egy férfi...
- Több mint egy éve fogott össze Mohács...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Kiválasztották a kivitelezőt,...
- Tragédia történt Baranyában: autóval...
- Aki úszni tanította Mohácsot: Éva...
- Lesodródott az útról,...