Csúcstámadás Berlinben: a mohácsi tűzoltó, Windischmann Dávid hihetetlen eredményt ért el társaival
2024. január 17. szerda 09:56

Huszonkilenc emelet 3 perc 38 másodperc alatt - ezzel a bámulatra méltó teljesítménnyel lett második a mohácsi tűzoltó, Windischmann Dávid Berlin legrégebbi lépcsőfutó versenyén.
Ennyi idő alatt talán lifttel sem érnénk fel a berlini lakóház legfelső szintjére, nem ám futva!
A legtöbbünkre ez az állítás biztosan igaz, nem úgy arra a három magyar tűzoltóra, akik résztvevői voltak a hétvégén rendezett versenynek. A Tower Run Berlin legrégebbi, idén már 22. alkalommal megrendezett lépcsőfutó megméretése.
A magyarok közül Fegyverneki Máté és Windischmann Dávid egyszerre vágott neki az ötvenméteres síkfutást követően a lépcsőrengetegnek és gyakorlatilag egyszerre is értek fel a célba.
Mivel azonban ezúttal nem páros-, hanem egyéni verseny volt, kettejük között a "stopper" döntött: Fegyverneki Máté 3 perc 37, a "mi fiúnk", a mohácsi Windischmann Dávid 3 perc 38 másodperc alatt teljesítette a távot, amivel az első, illetve a második helyen végeztek.
Nagy Kornél 3 perc 48 másodperces idővel végül a korosztálya 3. helyét elfoglalva zárta versenyt.
M. B. - Fotó: Facebook
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

