Csaknem minden baranyai virágárus átment a NAV szűrőjén
2023. március 09. csütörtök 18:30

A Valentin-napi félszáz ellenőrzésen edződött, adótraffipaxot figyelemmel kísérő, jogkövető baranyai virágosok a nemzetközi nőnapon is tudták, hogyha az adó-és vámhivatal munkatársai a próbavásárlásról kapnak nyugtát, valamint nincs feketén foglalkoztatott dolgozó és igazolatlan eredetű áru az árusítóhelyen, akkor nincs mitől tartaniuk, közölte a NAV Baranyai Igazgatósága.
A revizorok a jeles napon, 55 helyszínen ellenőriztek, de egyetlen esetben sem kellett a nyugtaadási kötelezettség elmulasztását jegyzőkönyvezniük, be nem jelentett foglalkoztatottal pedig mindössze egy üzletben találkoztak.
A virágkereskedők az áruk eredetét is hiánytalanul igazolták, és csak egy esetben fordult elő a pénztárgép használatával összefüggő kisebb mulasztás.
A virágértékesítéssel foglalkozó adózók legközelebb anyák napján számíthatnak fokozott ellenőrzés-sorozatra, ami természetesen nem jelenti azt, hogy a NAV ellenőrei - kiváltképpen az online pénztárgépek szolgáltatta adatok alapján - ne látogatnák addig is az árusokat.
Forrás: NAV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Oszlopnak rongyolt egy autós...
- Cserépedényben fő a szárma szombaton...
- Pécsi nyomozók részvételével csaptak...
- Napsütésre is számíthatunk szombaton,...
- Busómaszkot is nyerhet, aki a héten...
- Szomszédok: két baranyai atyafi...
- Viharos széllel érkezik meg a...
- Milliós többletjuttatást kapnak a...
- Két éve történt: Mohácshoz közelített...
- Január 4-ig ingyen parkolhatunk Pécsett

