Börtön várhat egy pécsi férfire, akit négyszer is ittas vezetésen értek
2023. május 11. csütörtök 09:29

A Pécsi Járási Ügyészség ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és eltiltás hatálya alatti járművezetés bűntette miatt emelt vádat egy férfi ellen, aki folyamatosan ittas állapotban vezette gépjárművét.
A férfit az elmúlt két évben három alkalommal is eltiltották ittas és eltiltás hatálya alatti járművezetés bűncselekménye miatt.
A bíróságok ezért pénzbüntetésre, illetve a harmadik alkalommal felfüggesztett börtönre ítélték.
Minden esetben a közúti járművezetéstől is eltiltották.
A férfit azonban mindezek sem tartották vissza attól, hogy ittas állapotban autóba üljön.
A vádlott 2023 januárjában Pécsett közlekedett gépkocsijával, amikor vele szemben rendőri intézkedésre került sor. Ennek során megállapították, hogy korábban őt a járművezetéstől eltiltották, illetve a gépjárművet ittas állapotban vezette.
Mindezekre tekintettel az elkövető cselekménye az ittas állapotban elkövetett járművezetés, valamint a járművezetés eltiltás hatálya alatti bűncselekmény megállapítására alkalmas.
Figyelemmel az elkövető előéletére, az ügyészség vele szemben végrehajtandó
szabadságvesztésre tett indítványt.
Forrás: Baranya Vármegyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...

