Baranyára is kiterjesztették a munkaerőpiaci reformprogramot

2019. július 17. szerda 09:32

Baranyára is kiterjesztették a munkaerőpiaci reformprogramot

Békés, Somogy, Baranya, valamint Csongrád megyére is kiterjesztette a kormány július 1-jétől a munkaügyi hivatalok hatékonyságát növelő reformprogramot, amely a foglalkoztatási osztályok és a munkaadók, illetve az álláskeresők közötti szorosabb együttműködésen alapul - közölte a Pénzügyminisztérium foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára kedden Szegeden. 

 

Bodó Sándor a térség legnagyobb munkaadóinak tartott fórumot követő sajtótájékoztatón azt mondta, a kormány tavaly augusztusban Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyében indította el reformprogramját.

A következő lépésben a programot Nógrád, Heves és Jász-Nagykun-Szolnok megyére is kiterjesztették, 2020 első negyedévének végétől pedig a rendszert az egész országban alkalmazzák - tette hozzá.

A foglalkoztatási osztályok munkatársai közül kikerülő vállalati kapcsolattartók folyamatosan nyomon követik a cégek működését, munkaerő-piaci igényeiket, célzott segítséget nyújtanak, ha új dolgozókra van szükségük, és akkor is, ha esetleg elbocsátásra kerül sor. A munkakeresőknek is személyre szabott szolgáltatást nyújtanak a foglalkoztatási osztályok. A regisztrált álláskeresőket egy felvételi interjúhoz hasonló elbeszélgetést követően képzettségüknek, tapasztalatuknak és aktuális élethelyzetüknek megfelelő pozícióba közvetítik ki - foglalta össze a reformprogram lényegét az államtitkár.

A reformprogram eredményes, az indulás óta a kezdeményezésnek köszönhetően 21 ezer állást töltöttek be, és a korábbi álláskeresők több mint 90 napja dolgoznak ezekben a pozíciókban - tudatta Bodó Sándor.

A politikus kitért rá, a magyar munkanélküliségi adatok az egyik legjobbak az Európai Unióban, több mint 4,5 millióan dolgoznak az országban, a foglalkoztatási ráta 70 százalék fölötti. Csongrád megyében 2010-ben 156 ezren dolgoztak jelenleg 179 ezren, miközben a közfoglalkoztatottak száma hatról háromezerre csökkent. A foglalkoztatási ráta a 2010-es 55 százalékról 68,8 százalékra emelkedett, a 8,3 százalékos munkanélküliség 2,6 százalékra csökkent.

A munkaerő-piaci tartalékok az álláskeresők mellett a pályakezdők, a munkába visszatérő kismamák és azok a nyugdíjasok jelenthetik, akik a kedvezőbb szabályoknak köszönhetően úgy látják, érdemesebb újra dolgozni - mondta.

 

MTI