Az Ormánságban működő drogbanda ellen emeltek vádat
2023. július 13. csütörtök 09:35

A Siklósi Járási Ügyészség többek között kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat hat személlyel szemben, akik kábítószer-kereskedői hálózatot működtettek az Ormánságban.
A vádirat szerint a vádlottak - akik a dél-baranyai Ormánság falvaiban éltek - többsége
állandó jövedelemmel nem rendelkezett, alkalmai munkákból, szociális ellátásból éltek,
azonban rendszeresen fogyasztottak kábítószert, illetve pszichoaktív anyagot.
2021 májusában a vádlottak egyike elhatározta, hogy nem csupán fogyasztó lesz, hanem
a környező falvakban pszichoaktív anyagot, ún. „kristályt" fog értékesíteni.
Elhatározásának megfelelően ezt követően a nyomozás során ismeretlenül maradt
forrásból „kristály" fantázia nevű új pszichoaktív anyagot szerzett be, melyet az
ismeretségi körébe tartozó személyek részére értékesített. Ezen értékesítés során került
kapcsolatba a korábban szintén csak fogyasztó öt másik vádlottal is, akik kezdetben
csupán saját fogyasztásra vásároltak anyagot. A későbbiekben azonban a vádlottak
megállapodtak abban, hogy az értékesítési területet növelik, és a saját lakóhelyükön,
illetve környékükön értékesíteni fogják az elosztó vádlottól beszerzett kábítószert, illetve új pszichoaktív anyagot.
A vádlottak ezt követően 2021 nyarától 2022. januári elfogásukig értékesítették a dél-
baranyai falvakba a kábító hatású anyagot.
A vádlottak által elkövetett bűncselekmény többek között a kábítószer-kereskedelem
bűntettének megállapítására alkalmas, mely bűncselekmény büntetési tétele 2 - 8 évig
terjedő szabadságvesztés.
Az ügyészség a hat vádlottból három vádlottal egyezséget kötött, akik a bűncselekmény
elkövetését beismerték, és a bűncselekmény felderítésében közreműködtek.
Forrás: Baranya Vármegyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Kisteherautóval ütközött egy...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...

