Az állatvédők Szatyor Miklós lemondását követelik a szökött farkas lelövése miatt
2015. november 02. hétfő 13:04

Eddig már csaknem háromezren írták alá azt a felhívást, amelyben a pécsi állatkert igazgatója, Szatyor Miklós lemondását követelik azért, mert lelőtte az állatkertből megszökött farkast. Szatyor Miklós egyelőre nem kívánt nyilatkozni, az önkormányzat várhatóan közleményt ad ki.
Amint arról hírt adtunk, vasárnap délután Szatyor Miklós, a pécsi állatkert igazgatója kilőtte az állatkertből egy nappal korábban megszökött farkast.
Az eset felháborodást váltott ki az állatvédők körében, olyannyira, hogy a „farkasölő" igazgató lemondását követelik.
Az Állatmentő Liga vezetője, Pataki Gábor közösségi oldalán azt írta, a szervezet vezetőjeként lemondásra szólítja fel Szatyor Miklóst, és arra kéri többi egyesület vezetőjét csatlakozzanak hozzájuk.
A világhálón mindeközben már csaknem háromezren - többségükben nem pécsiek - csatlakoztak ahhoz a felhíváshoz, amelyben Szatyor távozását követelik.
Hétfőn délelőtt kerestük az állatkert igazgatóját, ő azonban most nem kívánt nyilatkozni, azt mondta, tudomása szerint az önkormányzat hamarosan közleményt ad ki az ügyben.
A farkas lelövése után, vasárnap este többek között ezt mondta hírportálunknak:
- Életem egyik legrosszabb pillanata volt, nagyon megrendítettek a történtek. Tudom, hogy biztosan sokan támadni fognak azért, hogy én végeztem a farkassal. Mielőtt lőttem, átfutott az agyamon, hogy hamarosan sötétedik, utána pedig már nincs esélyünk, azt is láttam, hogy az állat veszélyes lehet az emberekre, s eszembe jutott az is, mi történt húsz évvel ezelőtt (akkor szintén a pécsi állatkertből szökött meg egy farkas, később pedig egy, az unokáit védelmező idős asszonyt halálosan, a gyerekeket súlyosan megsebesítette - a szerk.). És aztán cselekedtem. Mélységen szomorú vagyok, nem tudok mást mondani - fogalmazott Szatyor Miklós.
M. B. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Súlyosan megsebesítette anyját és...
- Egyes termékeket interneten keresztül...
- Meghalt Wilfried Martens, az Európai...
- Melegszik az idő, akár harminc fok is...
- Villámcsapás borított lángba egy...
- Ilyenek voltak a mindennapok a...
- Olasz miniszter: nem dönthet a...
- A volt kenyérgyár bontásával kezdődik...
- Szexuális erőszakkal gyanúsított...
- A kilencvenedik tanítási év zárult le...