A szigeten lakók továbbra is kapnak támogatást a kompközlekedéshez
2014. december 18. csütörtök 19:24

Várhatóan megszűnik a kedvezményes kompátkelésre jogosító Mohács-kártya, a szigeti városrészben lakók azonban ettől függetlenül továbbra is olcsóbban vehetik igénybe a szolgáltatást. A változtatásról várhatóan pénteken esedékes ülésén határozhat a képviselő-testület.
A mohácsi önkormányzat 2006-ban vezette be a Mohács-kártyát, amivel a város területén állandó lakcímmel rendelkezők számára biztosít kedvezményt a kompátkelési díjakból.
A lehetőség nagyon gyorsan népszerű lett, 2010-ben már több mint hatszázan, tavaly pedig már majdnem nyolcszázan rendelkeztek Mohács-kártyával. Ugyan az igénylők száma nem emelkedett tovább, sőt, idén valamelyest kevesebben voltak, utánuk egyre magasabb támogatást kellett fizetnie a szolgáltatónak. Az arányokat jól érzékelteti, hogy 2010-ben ez az összeg még „csak" 3, 3 millió forint, idén már meghaladja a nyolcmilliót.
Mindezek okán a képviselő-testület soron következő, pénteki ülésén a hatályon kívül helyezheti a Mohács-kártyáról szóló rendeletet, ugyanakkor a szociális ellátásokról szólót módosítva továbbra is támogatnák a szigeten lakók kompközlekedését, méghozzá úgy, hogy kiemelt segítséget kapnának a szociálisan rászorulók.
A Szekó József, Mohács polgármestere által jegyzett javaslat szerint a szigeti városrészben állandó lakóhellyel rendelkezők húsz százalékkal olcsóbban vásárolhatnák meg a gyalogosbérletet.
A szociálisan rászorulók ennél jóval nagyobb kedvezményt kapnának, ők fél áron juthatnának ugyanehhez a bérlethez.
A tervezet szerint ez utóbbi lehetőséggel az időskorúak járadékában, a rendszeres gyermekvédelmi támogatásban, foglalkoztatási támogatásban részesülők élhetnének, illetve a közfoglalkoztatottak, valamint azok a nyugdíjasok, akiknek a családjában az egy főre eső jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum két és félszeresét.
A támogatás iránt kérelmet az előzetes tervek szerint a településrészi önkormányzathoz lehet majd benyújtani a jogosultságot igazoló iratokkal és a megvásárolt bérlettel.
Képünk archív felvétel.
B. M.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A mohácsi katolikus papra, az...
- Mától egy héten át gyorshajtókra...
- Az építkezésekre beköltöző fecskék...
- Megvan az iskolai és az óvodai...
- Orbán Viktor: mi nem adjuk fel -...
- Így újul meg a Felszab: fórumon...
- Bombariadó miatt bezártak egy pécsi...
- Így választ országgyűlési...
- Már számlálják a szavazatokat - Így...
- Halálos baleset miatt teljes útzár...

