A Pécsre tartó IC-n kapcsoltak le egy drogos utast
2023. október 07. szombat 08:38

A Keleti Pályaudvarról Pécsre tartó Mecsek Intercity vonaton kért segítséget csütörtökön este a Készenléti Rendőrség (KR) Rendészeti Igazgatóság járőrétől, mert az egyik utasnak nem volt menetjegye és iratai sem.
A KR-es járőr, Nagy András r. törzsőrmester szabadidejében utazott az IC-n. Amikor odalépett a menetjegy nélkül utazó férfihez, az nagyon zavartan viselkedett. Miután felszólította, hogy igazolja magát, bediktálta adatait, amit a rendőr az ügyeleten keresztül ellenőrzött.
Ezt követően ruházatátvizsgálást hajtott végre, melynek során a 26 éves pilisszentiváni férfi zsebeiből kábítószergyanús zöld anyagmaradvány, valamint két simítózáras zacskó került elő. Nem is tagadta, hogy kábítószerfogyasztó.
A Sárbogárdi Vasútállomáson szállították le a vonatról, ahol az abai járőrök már vártak rá. Ők állították elő mintavételre, majd a Sárbogárdi Rendőrkapitányságra, ahol kábítószer birtoklása miatt indult vele szemben büntetőeljárás.
Forrás: police.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Több mint egy hónapja hiába keresnek...
- Fiatal rablók terrorizálták a...
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...
- Nem várható a koronavírus-fertőzések...
- Belenézhetünk a Mohácson ötszáz éve...
- Elvonul a vihar, pénteken már...
- Halálra injekciózott egy ápoló egy...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Aki szereti a sört, annak a Pécsi...
- Napról napra csökken a Duna...