A Pécsi Egyházmegye intézményeiben is becsengettek
2024. szeptember 04. szerda 08:54

A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő 12 oktatási és nevelési intézményben összesen mintegy 4200 gyermek és tanuló kezdte meg szeptember 2-án a 2024/25-ös tanévet, melyre a tanévnyitó Veni Sancte szentmiséken kérték a Jóisten áldását.
Az egyházmegye óvodáiban mintegy 900 óvodáskorú, iskoláiban pedig 3300 diák általános-, illetve középfokú tanulmányokat folytat.
Az intézményekben mintegy 450 óvodapedagógus, tanító, tanár, valamint 180, a nevelést, oktatást közvetlenül segítő-, vagy technikai feladatokat ellátó munkatárs dolgozik.
Három intézmény élére új főigazgatót nevezett ki Felföldi László pécsi megyéspüspök. A pécsi Szent Mór Katolikus Iskolaközpont vezetésére Gyetvainé Szenczi Erika, a paksi Balogh Antal Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumba Papp Attila, a szekszárdi Szent József Iskolaközpont vezetésére pedig Szavári Attila kapott megbízást a 2024/25-ös tanévtől.
Forrás: Pécsi Egyházmegye
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Széchenyi tér átépítése után is...
- Viharokkal ér véget vasárnap a májusi...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Két autó ütközött Harkányban, ketten...
- Csak szeptembertől lesz használható...
- Oszlopot döntő traktor miatt volt...
- Indul a regisztráció a bajai...
- Jön az ezer meg ezer mécses...
- Kell az erősítés, szolgálati kutyákat...
- Újabb horrorkaravánokra csaptak le a...