A mohácsi révnél lebukott embercsempész ellen emeltek vádat
2022. július 21. csütörtök 08:59

A Mohácsi Járási Ügyészség török embercsempész ellen nyújtott be vádiratot.
A vádlott férfi 2022. év elején, Franciaországban megbízott egy ismeretlenül maradt
személyt azzal, hogy az a vádlott testvérét és három ismerősét -török
állampolgárokat- illegálisan Ausztriába szállítsa 3.500 euró fizetségért.
A négy török állampolgár repülőgéppel Szerbiába utazott, ismeretlen
embercsempészek segítségével jutottak el a magyar határhoz, azt január 27-én
illegálisan lépték át. A megadott koordináták alapján jutottak el arra a helyre, ahol
segítőjükre kellett várniuk, a segítő azonban nem érkezett meg.
A vádlott Bécsbe utazott, közben üzenetváltásokon és hanghívásokon keresztül
tartotta a kapcsolatot az egyik illegális határátlépővel, akitől megtudta, hogy a sofőr
nem érkezett meg értük.
A férfi ezért gépkocsival Magyarországra utazott. Újmohács
területén, január 28-án, a délutáni órákban vette fel gépkocsijába testvérét és a három
másik török állampolgárt azért, hogy őket Franciaországba szállítsa.
Az embercsempész gépkocsiját az újmohácsi kompkikötőben rendőrök megállították.
A vádlott letartóztatásban van. Cselekménye több személynek segítséget nyújtva
elkövetett embercsempészés bűntettének megállapítására alkalmas. A
bűncselekmény büntetési tétele két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.
Forrás: Baranya Megyei Főügyészség
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Százmilliós kártalanítást kap az...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Így kompoztunk egykor Mohácsnál és...
- Fagyira dinnye? A NAV baranyai...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Sombereken szobrot állítottak a fél...
- Drágul a lottó, cserébe a nyeremények...

