A mezőgazdaságnak reagálnia kell a változó körülményekre
2023. augusztus 25. péntek 13:49

A gazdasági környezet, az időjárási körülmények és a fogyasztói szokások gyors és drasztikus változására reagálniuk kell a mezőgazdászoknak, ezt a folyamatot pedig a magyar kormány segíteni fogja a jövőben - ígérte az agrárminiszter pénteken, Pécsen.
Nagy István a Pécsi Tudományegyetem (PTE) mecsekaljai szőlőbirtokán rendezett Baranyai Agrár Nap elnevezésű fórum megnyitóján felhívta a figyelmet arra, hogy az orosz-ukrán háború elhúzódása miatt a szomszédos ország agrártermékei valószínűleg hosszú időn keresztül jelen maradnak Európában.
Az egyre szélsőségesebbé váló időjárás és változó fogyasztói szokások is arra kényszerítik a magyar mezőgazdászokat, hogy reagáljanak az őket érő kihívásokra, kezdjenek lépéseket a piaci rések kitöltésére, fektessenek nagyobb hangsúlyt a tisztes haszonnal is kecsegtető zöldség- és gyümölcstermesztésre.
A magyar kormány éppen ezért már ettől az évtől és a következő esztendőkben folyamatosan jelentős támogatásokkal fogja segíteni azokat a termelőket, akik látnak fantáziát a korszerű technológiákban és a tömegtermelés helyett a kertészeti zöldség-gyümölcs ágazat felé nyitnának, mert "ebben van a piaci fölény; mindenki ezt keresi" - fogalmazott.
MTI - Fotó: MTI/Czeglédy Zsolt
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szikével támadt egy férfi egy másikra...
- Ködös, hűvös, borult nap vár ránk kedden
- Emléktáblát avattak a pécsi...
- Egyelőre nem nyitott ki a pécsi...
- Pontyok és ragadozók is érkeztek két...
- Negyven százalékkal is csökkenhet...
- Jól járhatnak azok az autósok, akik...
- Drogos sofőr próbált elmenekülni a...
- Drogdílerekre törték rá az ajtót...
- Két autó ütközött Pécs határában, az...

