A kormány 26,4 milliárdot biztosít a hulladékgazdálkodásra
2018. október 31. szerda 10:20

A kormány a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási feladatok ellátásához az idén szükséges kiadások fedezetére 26,4 milliárd forint támogatást biztosít. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny keddi számában jelent meg.
A jogszabály szerint a kormány a 2018-as központi költségvetésről szóló törvényben a Központi Maradványelszámolási Alapból 10,2 milliárd forint átcsoportosítását rendelte el.
Az állami vagyonnal kapcsolatos kiadásoktól 4,4 milliárd, az MNV Zrt. tulajdonosi joggyakorlásába tartozó társaságok támogatásától 3,7 milliárd; a tulajdonosi kölcsön elszámolása jogcímcsoporttól 0,5 milliárd, míg az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (CEF) projektektől 7,5 milliárd forintot csoportosítanak át a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási feladatokra - olvasható a határozatban.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Újabb baranyai drogdílert kaptak el a...
- Égő épületből hoztak ki egy embert a...
- Drogot találtak a rendőrök egy...
- Idén is a baranyai tűzoltó,...
- Sikerrel járt a keresés, épségben...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Mától a háztartási cikkekre is...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Vadászgépek hasítanak Baranya egén a...