SportPont Program: egészségfejlesztés a felsőoktatásban
2014. szeptember 04. csütörtök 12:46
Több mint 800 hallgató csatlakozott augusztusban a SportPont Programhoz, amelyen keresztül számos sportolási lehetőséghez juthatnak felsőoktatási tanulmányaik alatt - közölte a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség csütörtökön.
A közlemény szerint a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája és a sportszövetség által indított program célja az egészséges és sportos életmód népszerűsítése. Ennek érdekében ellátogatnak a Széchenyi István Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Szent István Egyetem, a Miskolci Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem gólyatáborába.
Eddig több mint 800 gólya csatlakozott a programhoz, de a sportszövetség a turné végére több mint ezer regisztrációra számít.
A Debreceni Egyetem gólyatáborába az Országos Egészségfejlesztési Intézet szakemberei is elkísérték a road show-t. Így az elsőévesek különféle szűréseken, valamint az egészséges életmóddal, stresszkezeléssel és a dohányzásról való leszokással kapcsolatos tanácsadáson is részt vehettek.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Mohács határában,...
- Gulyás Gergely: döntött a kormány a...
- Több mint 200 étterem várja fix árú...
- Hűvös éj után napsütéses, kellemes...
- Mohácsról, Bátaszékről is indul...
- Már jelezhetjük a szolgáltatónak, ha...
- Egy hónapja nyoma veszett egy 17 éves...
- Hamarosan itt a fűtési szezon, ne...
- Különleges mesekönyv született egy...
- Már több mint egymillióan megkapták...