Még soha nem volt ennyire alacsony a diákhitel kamata
2015. augusztus 02. vasárnap 17:20
A szabad felhasználású diákhitel kamata 4,9 százalékra csökkent július 1-jétől, ez a legalacsonyabb kamat a diákhitel 14 évvel ezelőtti bevezetése óta - közölte a Diákhitel Központ vezérigazgatója.
Bugár Csaba az M1 aktuális csatornájának vasárnap reggeli műsorában azt mondta, arra számítanak, hogy többen elgondolkodnak majd azon, hogy a Diákhitel1-et felvegyék.
Tájékoztatása szerint a 2001-ben bevezetett hitelt tavaly év végéig 360 ezernél többen vették fel és több mint egyharmaduk már teljes egészében vissza is fizette azt.
A Diákhitel1-et érintő kedvező változtatások között említette, hogy az ügyfelek 36 hónapig kérhetik indoklás nélkül a részletük csökkentését, továbbá, hogy nemfizetés esetén a hitelszerződést már nem hat, hanem 12 havi elmaradás után mondják csak fel.
Közölte, a jelenleg törlesztésre kötelezett mintegy 140 ezer ember közül mindössze 12 ezren vannak, akik egyáltalán nem törlesztenek. Jelezte, a változtatások közé tartozik az is, hogy személyesen keresik fel a nem fizetőket, hogy megoldást keressenek, ami akár fizetési könnyítés is lehet.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Már elkezdték a szavazólapok nyomtatását
- Orbán Viktor megszólalt Szijjártó...
- Várják a jelentkezőket a Virágos...
- Hogy is volt? A mohácsi...
- Megdörrenhet az ég, záporok érhetik...
- Harminc határsértőt tartóztattak fel...
- Három baranyai települést céloznak...
- Mohács szerb közösségének jeles...
- Újabb forgalmi korlátozások jönnek...
- Dr. Magos Mária: a legszebb dolog azt...

