Hoppál szerint elvárható, hogy a fiatalok itthon dolgozzanak
2013. február 20. szerda 14:19

A Fidesz szerint a fiatalok felsőfokú képzése befektetés az országnak, annak költségeit az adófizetők állják, ezért jogosan elvárható, hogy a fiatalok a tanulmányaik befejezése után egy ideig Magyarországon dolgozzanak - közölte Hoppál Péter, a párt országgyűlési képviselője a független Osztolykán Ágnes szavaira reagálva szerdán az MTI-vel.
Osztolykán Ágnes szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta, az LMP elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormánypártok az alaptörvényben akarják rögzíteni a hallgatók "röghöz kötését", illetve a felsőoktatási intézmények gazdasági autonómiájának felszámolását.
A párt egyúttal felszólította a jobbikos, volt hallgatói önkormányzati elnök Szávay Istvánt, hogy tisztázza szerepét az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karának hallgatói önkormányzata (HÖK) által a hallgatókról készített állítólagos listák ügyében.
A fideszes Hoppál Péter az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: ahogy a magyar emberek többsége, a Fidesz is kitart amellett, hogy a fiatalok felsőfokú tanulmányai, amelyeket az adófizetők állnak, az ország számára jelentenek befektetést. Hozzátette, az emberek ezért jogosan várják el, hogy a fiatalok a tanulmányaik befejezése után egy ideig mindenképpen Magyarországon, Magyarországért dolgozzanak.
Úgy fogalmazott: egyre több jel utal arra, hogy több hallgatói szervezet nem a diákok, hanem ellenzéki politikai szervezetek érdekeit képviseli.
A közleményben arra is kitért: a Fidesz bízik abban, az ELTE és a hatóságok vizsgálata mielőbb megnyugtató választ ad arra, hogy valóban "volt-e listázás", vagy az erről szóló információ csak a különböző pártállású hallgatói szervezetek egymás elleni hadjáratának a része.
Az atv.hu kedden arról írt: a hallgatói önkormányzat éveken át listázta az új hallgatókat az ELTE Bölcsészettudományi Karán, a gólyatáborba jelentkezőket világnézetük, pártszimpátiájuk, felekezeti hátterük és vélt származásuk alapján jellemezték.
Az adatbázis egyik szerkesztője és a hallgatói önkormányzat elnöke elismerte a listák létét, de azt állítják, a kényes részleteket utólag hamisította valaki.
Fábri György, az ELTE kommunikációs rektorhelyettese az MTI kérdésére azt közölte: az egyetem azonnali vizsgálatot indított az esetleges hallgatói listák ügyében, és minél előbb tisztázni szeretné a helyzetet.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ragadozók tízezreit telepítették a...
- Szabálytalanságok öt nemzetiségi...
- Csaknem harminc fokos meleg vár ránk...
- Így ünnepelték Mohácson az elmúlt...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Kilencszázezren utaznak ország- és...
- A jövőben tilos energiaitalt eladni...
- A világon csak a Mecsekben...
- Öt hónap letöltendő börtönre ítélt a...
- Több mint hatvanezren neveztek be az...