Az egyetemi jelentkezési határidő miatt az LMP normakontrollt kér
2012. február 05. vasárnap 12:25
Az LMP parlamenti frakciója arra kéri Szabó Máté ombudsmant, forduljon Alkotmánybírósághoz, kérjen utólagos normakontrollt a "súlyosan jogkorlátozó" felsőoktatási kormányhatározat miatt, amely a felsőoktatási intézményekbe való jelentkezési határidőt határozza meg - közölte Osztolykán Ágnes LMP-s országgyűlési képviselő vasárnap Budapesten.
A Felsőoktatás - életre szóló döntés két hét alatt? című sajtótájékoztatón a parlament oktatási, tudományos és kutatási bizottságának alelnöke emlékeztetett arra, hogy az ombudsman csütörtökön közleményben állapította meg: szerinte jogsértő a kormányhatározatban meghatározott, a felsőoktatási intézményekbe való jelentkezési határidő.
A képviselő "nonszensznek és nevetséges lépésnek" nevezte, hogy Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár végül "humánusan" kilenc nappal, február 24-ig meghosszabbította a felsőoktatásba való jelentkezés határidejét. Annak a véleményének adott hangot, hogy a kormányzat "kilenc nappal nem segít ezeken a fiatalokon".
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Mohács határában,...
- Új elnök a Mohácsi TE élén: Bauer...
- Gulyás Gergely: döntött a kormány a...
- Amiből csak egy volt Baranyában:...
- Pécsett tovább romlott, már...
- Csodás, nemes halakat telepítettek a...
- Már jelezhetjük a szolgáltatónak, ha...
- Hűvös éj után napsütéses, kellemes...
- Több mint 200 étterem várja fix árú...
- A foci után is a sportnál maradt...