A pécsi egyetemen végzett, most a legintelligensebbeket képviseli

2015. június 17. szerda 09:58

A pécsi egyetemen végzett, most a legintelligensebbeket képviseli

A Pécsi Tudományegyetem jogelőd intézményében végzett nő vezeti július 1-től a világ legintelligensebb embereit összefogó, világszerte mintegy 130 ezer tagot számláló nemzetközi Mensa szervezetet. Balanyi Bibiána megválasztása fantasztikus siker, ugyanis erős mezőnyben, a magyarországinál sokkal nagyobb taglétszámmal működő nemzeti egyesületek jelöltjeivel szemben diadalmaskodott, adta hírül az MTI az Országos Sajtószolgálaton keresztül.

Balanyi Bibiána 1997-ben végzett angol-német szakon a Janus Pannonius Tudományegyetemen, tehát a Pécsi Tudományegyetem jogelődjén. 1994 óta tagja a Mensa HungarIQa Egyesületnek, és 10 évig volt annak elnöke. 2009-től a nemzetközi Mensa fejlesztési igazgatójává választották. 4 évet töltött ebben a pozícióban, így komoly tapasztalattal szállt versenybe a nemzetközi elnöki tisztségért.

„Hihetetlen megtiszteltetés, hogy a világ több mint 35 országában az egyéni szavazók többsége úgy gondolta, hogy én lennék a megfelelő képviselője egy ennyire sokszínű, nemzeteken és kultúrákon átívelő szervezetnek. - mondta Balanyi Bibiána. Külön hálás vagyok a magyar Mensa-közösségnek, akik aktivitásukkal és pártfogásukkal meghatározó szerepet játszottak a választási sikerben." Bibiána az egyetemi évekre is jó szívvel emlékezik vissza: „Nagyon pozitív emlék számomra a pécsi egyetem. Az ott szerzett tudás és tapasztalat nagymértékben hozzájárult az eddigi pályafutásomhoz."

Kampányában a fiatalok számára vonzóbb szervezetet, a kulturális különbségek jobb megértését és megújuló honlapot ígért. Július 1-jétől veszi át az elnökséget amerikai elődjétől, megbízatása 2 évre szól. A Mensa megalakulása óta ő lesz a nemzetközi egyesület 3. női vezetője, és egyúttal a valaha volt legfiatalabb elnöke.

A Mensa nemzetközi egyesület, amelyet 1946-ban alapítottak Nagy-Britanniában. A politi-kamentes szervezet célja, hogy összefogja a magas intelligenciájú embereket, tekintet nélkül korukra, nemükre, származásukra vagy társadalmi helyzetükre. Egyetlen tagsági kritériuma az emberek két százalékára jellemző intelligenciaszint - írja közleményében a Mensa HungarIQa Egyesület.

Forrás: PTE