Vizsgálat indul a kórházakban az ellopott csecsemő miatt
2014. július 11. péntek 10:52
Soron kívüli vizsgálatot rendelt el az újszülöttosztályokon Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkársága pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint az államtitkár csütörtökön rendelt el soron kívüli vizsgálatot a kórházak őrzés-védelmével, biztonsági rendszereinek működésével kapcsolatban, különös tekintettel az intézmények újszülöttosztályaira.
Kitértek arra: az államtitkár a közeljövőben személyesen is tájékozódik a kórházak biztonsági rendszereiről annak érdekében, hogy továbbra is maradéktalanul biztosított legyen a betegellátás zavartalansága.
Szerdán elvittek egy újszülöttet a szombathelyi Markusovszky Kórház szülészeti osztályáról. Az egynapos kislányt a rendőrök egy órán belül egészségesen megtalálták a városban, és a mentőszolgálat közreműködésével visszavitték a kórházba.
A nyomozás során kiderült, hogy az újszülöttet egy 38 éves szombathelyi asszony és 31 éves unokaöccse vitte el a kórházból, azzal a szándékkal, hogy megtartsa. Egyelőre nem tudni, hogyan jutottak be a kórházba, és milyen körülmények között vették magukhoz a gyermeket.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Nagy Tibor: a mohácsi halászlének...
- Kecsegéket és menyhalakat...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

