Végleg betiltják a sokakat csőbe húzó fogyasztói csoportokat
2013. október 15. kedd 14:44
A jövőben végleg betiltják a nem hitelképes fogyasztók megtévesztéséből hasznot húzó fogyasztói csoportok létrehozását. Egyebek között ezt tartalmazza az egyes törvények fogyasztóvédelmi tárgyú módosításáról szóló, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által benyújtott javaslat, amelyet kedden kezdett tárgyalni az Országgyűlés.
A dokumentum általános vitájában Czomba Sándor, az NGM foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára expozéjában ismertette: további változás, hogy az idősek vagy fogyatékosok elleni jogsértéseket a jövőben azonnal lehet majd szankcionálni, valamint a telefonos ügyfélszolgálatoknál ma még tapasztalható várakoztatás is megszűnik.
Hozzátette: a cél a kiszolgáltatott fogyasztói csoportok fokozott védelme, a fogyasztói jogok további megerősítése.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Így látta a városát a mohácsi...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

