Új szolgálati formát kínál fiataloknak a honvédség
2021. július 21. szerda 13:32

Új szolgálati formát indít a Magyar Honvédség - jelentette be a honvédelmi miniszter szerdán Budapesten.
Benkő Tibor elmondta: az önkéntes katonai szolgálatra azon fiatalok jelentkezését várják, akik valamiért csak később kezdik meg felsőfokú tanulmányaikat, valamint azokét is, akik tanulmányaikat befejezték, de nem szereztek végzettséget, szakképzettséget.
Kifejtette: ahogy korábban a koronavírus-járvány alatt munkájukat elvesztettek számára meghirdetett speciális önkéntes területvédelmi tartalékos katonai szolgálat, úgy az önkéntes is ideiglenes szolgálatot jelent, de a hat hónapos kiképzés alatt, valamint utána lehetőség van jogviszonyváltással, hosszú távon elhelyezkedni a honvédségnél.
Az új szolgálati formára csütörtöktől lehet jelentkezni augusztus végéig bármelyik magyarországi toborzóirodában, az [email protected] címen - ismertette a miniszter.
MTII
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Peregnek a képek, merengünk a múltak...
- Jövő héten megszűnhetnek a védett...
- Bekapcsolták vasárnap a...
- A piás és drogos sofőrökre vadásznak...
- Több változást is tartogat a...
- Itt a szezon, több vonat jár...
- Kiraboltak egy idős embert egy pécsi...
- Riadót fújtak, máris itt van a...
- Vitézy: a mohácsi hidat befejezik, a...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

