Túszejtést és mészárlást tervezett volt gimnáziumában egy fiatal
2025. március 29. szombat 11:56

Elfogtak egy 19 éves férfit, aki azzal fenyegetőzött, hogy volt gimnáziumában annyi embert végez ki, amennyit csak lehetséges - közölte a Rendészeti Államtitkárság a Facebook-oldalán szombaton.
A tájékoztatás szerint a fiatal elektronikus levelet küldött csütörtökön a Terrorelhárítási Központnak (TEK). Az e-mail kidolgozott tervet tartalmazott arról, hogy hat nappal később miként tervezi volt gimnáziumában annyi ember kivégzését, amennyi csak lehetséges - írták.
A levélben kitért arra is, hogy nagy mennyiségű fegyverrel rendelkezik, illetve arra, hogy abban az esetben eltekint a mészárlástól, ha volt iskolája egymilliárd, az állam pedig tízmilliárd forintot utal át számlájára, valamint követelte két politikus leváltását.
Kilátásba helyezte, hogy követelései elutasítása esetén a politikusokat is túszul ejti, majd kivégzi - tette hozzá.
A Rendészeti Államtitkárság közlése szerint a fiatalembert három és fél órával a levél postázása után a TEK munkatársai elfogták.
A Nemzeti Nyomozó Iroda terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntettével gyanúsította meg; a gyanúsított elismerte a bűncselekmény elkövetését, de vallomást nem tett, jelenleg őrzik - olvasható a tájékoztatásban.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- Hűvös éj után egy kis napsütésre is...
- Macska okozhatott tüzet egy pécsi...
- Árokba borult egy autó...
- Lerobbant kamion miatt lezárták az...
- Közzétették az idei országos...
- Decemberben nyit ki ismét a Pécsi...
- Ez aztán hatalmas: kapitális méretű...
- Összeütközött két autó Komlón,...
- Visszatérő sírtolvajnak üzent valaki...

