Több százezer ember beoltását tervezik a következő egy hétben
2021. március 10. szerda 09:19

Ütemesen és jól halad a koronavírus elleni oltás Magyarországon, a következő egy hétben is több százezren kaphatnak vakcinát - mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi főosztályának vezetője szerdán a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Galgóczi Ágnes elmondta, több százezer adag oltóanyagot szállítottak ki az oltópontokra és a háziorvosokhoz.
Az utóbbiak most a 60 év feletti embereket oltják - tette hozzá.
Szólt arról is, a felmérések szerint egyre nő a vakcinák iránti bizalom, amit alátámaszt az is, hogy egyre többen regisztrálnak a vakcinainfo.gov.hu oldalon, már majdnem hárommillióan jelezték, hogy szeretnének oltást.
Galgóczi Ágnes tájékoztatása szerint a most pusztító brit vírusmutáns fertőzési rátája meghaladja a hármat, vagyis egy ember három másiknak adja tovább. A normál koronavírus fertőzési rátája kettő és három között volt.
"Ebből következően sokkal több ember kerülhet kórházba és szorulhat akár intenzívosztályos kezelésre" - tette hozzá.
A főosztályvezető elmondta azt is, április elejéig szeretnének mintegy kétmillió embert beoltani, ami nagyban függ attól, hogy a védőoltások időben megérkeznek-e. Reményei szerint nyárra már nagyon sok embert olthatnak be, akár elérhetik a nyájimmunitást is.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Peregnek a képek, merengünk a múltak...
- A helyzet fokozódik: 36 fok is lehet...
- Bekapcsolták vasárnap a...
- Vitézy: a mohácsi hidat befejezik, a...
- Itt a szezon, több vonat jár...
- A piás és drogos sofőrökre vadásznak...
- Állatorvosi ügyelet hétvégén Mohácson...
- Szombattól már a mohácsi uszoda...
- Hónapok óta hiába keresnek egy...
- Jövő héten megszűnhetnek a védett...

