Tízfokos lehűlés várható a hétvégén, jön a front
2018. szeptember 20. csütörtök 14:38

Pénteken még helyenként 30 foknál is melegebb lehet, de a szombaton érkező hidegfronttal mintegy 10 fokot visszaesnek a csúcsértékek. Szombaton többfelé eső is lesz, de pénteken és vasárnap is várható többórás napsütés - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttatott el az MTI-nek.
Pénteken mindenhol többórás napsütés várható, csapadék nem valószínű. A szél többfelé megélénkül, a Fertő térségében olykor meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 8-15, a legmagasabb 27-31 fok között valószínű.
Szombaton mindenütt beborul az ég, és egyre több helyen valószínű eső, zápor. A szél megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A minimumhőmérséklet 11-18 fok között valószínű. A nappali maximumok a Dunántúlon 14-20, másutt többnyire 20-26 fok között alakulnak.
Vasárnap több órára kisüt a nap, napközben már nem valószínű csapadék. A légmozgás lénk, helyenként erős lesz. A leghidegebb órákban 6-12 fok lesz. Napközben 18-22 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Három baranyai települést céloznak...
- Befejeződött Mohácson 657 milliós...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Újabb forgalmi korlátozások jönnek...
- Jövő héttől folytatódnak az...
- Brutális karambol miatt lezárták a...
- Becsületbeli ügy a kormány számára a...
- Másfél méter alá esik a Duna...
- Angliában fogtak el egy szökésben...

