Szoláriumos vállalkozás ellen indult versenyfelügyeleti eljárás
2019. július 15. hétfő 16:13

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított a Chocolate Brown szoláriumokat üzemeltető Sun System Kft. ellen - közölte a GVH hétfőn az MTI-vel.
Az intézkedést azzal indokolták, hogy a vállalkozás reklámja megsérthette a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmát. A hirdetésekben megtévesztésre alkalmas módon tüntettek föl megalapozatlan állításokat, és ezzel azt a benyomást kelthették a fogyasztókban, hogy a Chocolate Brown szoláriumokban egészségesen, az emberi szervezetet nem károsítva barnulhatnak - írták.
Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy a versenyfelügyeleti eljárás nem azonos a jogsértés megállapításával.
Az eljárás lefolytatására a GVH-nak 3 hónapja lesz, de ez indokolt esetben kétszer legfeljebb 2 hónappal meghosszabbítható.
MTI - Fotó: Pixabay
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Balesetet okozott, majd elhajtott egy...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Több mint 200 ezerbe fáj ez a...
- Csapdákkal fogják be a galambokat egy...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Megint a legjobb volt, de újra...
- Álló kocsinak ütközött, majd...
- Fidesz: be kell fejezni a kollektív...
- Ingyen parkolhatunk Pécsett...

