Színarany dukátokat találtak a pénzügyőrök egy szerbnél Röszkén
2014. május 02. péntek 10:07
Öt, csaknem százéves színarany érmét találtak egy szerb autóbuszon utazó szerb állampolgárnál a pénzügyőrök Röszkén, a több százezer forint értékű régiségeket lefoglalták, az utas ellen büntetőeljárás indult - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-t.
A pénzügyőrök kockázatelemzés alapján döntöttek a belépésre jelentkező busz és a csomagok tételes vizsgálata mellett.
A szerb utas utazótáskájából, papírdobozba csomagolva került elő az öt, egyenként 13,8 grammos, aranynak látszó érme. A felkért szakértő előzetes véleménye alapján a megtalált 1915-ös évjáratú érmék osztrák veretű aranyból készült négydukátosok - olvasható a NAV közleményében.
A szerb utas ellen költségvetési csalás vétségének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Kiválónak bizonyult a nagy tavaink...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Ahol nincs klíma, rövidíti az...
- Brutálisan erős UV-B sugárzásra...

