Segítség az iskolakezdéshez: a jövő héten érkeznek a szeptemberi családtámogatási ellátások
2018. augusztus 26. vasárnap 11:07

A tanévkezdésre tekintettel idén is korábban, már a jövő héten megkapják az érintettek a szeptemberi családtámogatási ellátásokat - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és ifjúságügyért felelős államtitkára az MTI-vel vasárnap.
Novák Katalin kifejtette, hogy a családi pótlék, a gyermekgondozást segítő ellátás és a gyermeknevelési támogatás szeptember 3. helyett augusztus 27-én, hétfőn érkezik a bankszámlákra, postai úton pedig a jövő hét első felében vehetik majd kézhez azokat a jogosultak.
Az intézkedés csaknem 1,2 millió érintettnek könnyíti meg a tanévkezdés anyagi terheinek viselését - tette hozzá.
Az államtitkár megjegyezte, hogy a juttatások több tízezer forinttal járulnak hozzá az ilyenkor szükséges eszközök - tanszerek, ruhák, könyvek - beszerzéséhez, de összegük akár a százezer forintot is elérheti családonként.
Novák Katalin hangsúlyozta, hogy a korábbra hozott juttatás mellett a kormány többek között az első kilenc évfolyam számára ingyenes tankönyvellátással, valamint a szintén ingyenes gyermekétkeztetés kiterjesztésével is bővítette a családok támogatását az elmúlt években.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Két autó ütközött Pécsett, keresik a...
- Ragadozók tízezreit telepítették...
- Kánikulával kezdődik május utolsó...
- Pórul járt angolnak adta ki magát egy...
- Továbbra is zárva az M6-os Pécs felé...
- Ennyi volt, máris leállítják a...
- Augusztus 16-án tartják meg az...
- Egy falu kerül a NAV baranyai...
- Bérmálással ünnepelték a pünkösdöt a...
- Így épül Mohácsnál a Duna-híd és a...

