Rogán: nincs nagy jelentősége az ügynek, újra győz a Fidesz Baján
2013. szeptember 30. hétfő 12:51

A Fidesz parlamenti frakcióvezetője szinte biztos abban, hogy ismét győzni fog a kormánypárt jelöltje abban a bajai szavazókörben, ahol kampánycsendsértés miatt meg kell ismételni az időközi önkormányzatiképviselő-választást.
Rogán Antal hétfői budapesti sajtótájékoztatóján újságírói kérdésre azt mondta, tiszteletben tartják a bírósági döntést. Hozzátette ugyanakkor, hogy nem tulajdonítanak túl nagy jelentőséget az ügynek, mert az érintett 32-es számú szavazókörben nagy arányban nyert a Fidesz jelöltje. Így szinte biztos benne, hogy újra győznek majd.
A Fidesz frakcióvezetője megjegyezte azt is: ahogyan számos országban - így például Németországban, Angliában vagy épp az Egyesült Államokban - nincs kampánycsend, úgy jövőre már Magyarországon sem lesz.
A politikus emlékeztetett egyúttal arra, hogy a Fidesznek szintén voltak olyan beadványai, amelyek kampánycsendsértésről szóltak.
A Kecskeméti Törvényszék illetékes bírói tanácsa szombaton határozott arról, hogy meg kell ismételni a szavazást a bajai 32-es számú szavazókörben. A bírói tanács végzése szerint kampánycsendsértés történt, mert a választói akaratot befolyásolta az, hogy szervezetten szállították az embereket a szavazásra - mondta akkor Ócsai Beatrix, a Kecskeméti Törvényszék szóvivője.
Baján szeptember 22-én tartottak időközi önkormányzati választást. A Fidesz jelöltjére, Kovács Csabára 467-en szavaztak. Második helyen Teket Melinda, az MSZP, az Együtt - A Korszakváltók Pártja és a Demokratikus Koalíció közös jelöltje végzett, 406 szavazattal. A Jobbik jelöltje, Markó György a szavazatok 8 százalékával harmadik lett, míg a negyedik induló, az LMP jelöltje, Ikotity István 4 százalékot ért el.
MTI – Fotó: Ujvári Sándor/MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Anyakönyvi hírek: ők születtek és...
- Hagyta meghalni Down-szindrómás...
- Fának csapódott egy autó a kölkedi...
- Tényleg aranyáron adják a lángost és...
- Kiváló minőségű magyar dinnyével...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Már lehet jelentkezni a nyári...
- Itt a hőkupola, Baranyában is...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...

